какъв е смисълът да бъдеш жив
когато не живееш
защо докоснал хиляди души
плътта не смееш
какъв е смисълът да бъдеш жив
а бавно да умираш
край теб животът вечно ще жужи
нали разбираш
какъв е смисълът да бъдеш жив
когато не живееш
ти трябва много пъти да грешиш
за да узрееш
Показват се публикациите с етикет смисъл. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет смисъл. Показване на всички публикации
17 октомври 2025 г.
3 юни 2025 г.
В поля
в поля от сиви рози
душа ридае
животът - зъл и грозен -
далеч от рая
съсипва всяка мисъл
ума раздира
той губи цел и смисъл
и не разбира
защо и кой наказа
сърце кървящо
с любов и без омраза
във вечна жажда
душа ридае
животът - зъл и грозен -
далеч от рая
съсипва всяка мисъл
ума раздира
той губи цел и смисъл
и не разбира
защо и кой наказа
сърце кървящо
с любов и без омраза
във вечна жажда
23 май 2023 г.
На Вечността пастта
На Вечността в раззинатата паст
ще загине всичко мое!
Всичката жажда, обич, нежност, страст,
редом с тежките двубои!
Питам - какъв е смисълът тогаз
да живея и да дишам
щом ще изчезне всичко? Даже аз
всички листи да изпиша!?
ще загине всичко мое!
Всичката жажда, обич, нежност, страст,
редом с тежките двубои!
Питам - какъв е смисълът тогаз
да живея и да дишам
щом ще изчезне всичко? Даже аз
всички листи да изпиша!?
17 септември 2022 г.
Всяка нова дума
всяка нова дума
всяко изречение
е за мене струна
стихотворение
всяка нова мисъл
всяко съждение
пълно е със смисъл
носи въжделение
всяка нова буква
за мен е интересна
каквото ти щуква
превръщам го в песен
всяко изречение
е за мене струна
стихотворение
всяка нова мисъл
всяко съждение
пълно е със смисъл
носи въжделение
всяка нова буква
за мен е интересна
каквото ти щуква
превръщам го в песен
1 юни 2022 г.
Слонът
Слонът, легнал на земята,
слонът с счупените бивни -
в болка той сега се мята!
Де ще идат те? За гривни!
За украшения без смисъл...
Нима животът му си струва,
нима за туй е бил орисан?
И за това ли съществува?
слонът с счупените бивни -
в болка той сега се мята!
Де ще идат те? За гривни!
За украшения без смисъл...
Нима животът му си струва,
нима за туй е бил орисан?
И за това ли съществува?
3 февруари 2022 г.
Като паяк
както паяк мрежата плете
тъй и моят нежен стих расте
и усложнява се
но ти не се плаши дете
каквото и да казват те
всичко е плява
бил съм гледал само форма
и е структурата норма
така говорят
и нямало в стиха ми смисъл
и на забрава бил орисан
е аз ще споря
може и да не премине вековете
може и да го затрупат ветровете
но поне за миг той силно ще засвети
тъй и моят нежен стих расте
и усложнява се
но ти не се плаши дете
каквото и да казват те
всичко е плява
бил съм гледал само форма
и е структурата норма
така говорят
и нямало в стиха ми смисъл
и на забрава бил орисан
е аз ще споря
може и да не премине вековете
може и да го затрупат ветровете
но поне за миг той силно ще засвети
23 юли 2018 г.
Какво разбрах за теб?
Да пиша няма смисъл,
затуй чета
какво съм ти написал
и на уста
с усмивка го отписвам...
Започвам отначало.
Какво разбрах за теб?
Душата ти е бяла.
Ти още си дете.
Но много си скърбяла.
Сред дивото растеш
в тревата избуяла.
Какво разбрах за теб?
Как ти си оцеляла.
И с чудния цъфтеж
как цвят и плод си дала!
затуй чета
какво съм ти написал
и на уста
с усмивка го отписвам...
Започвам отначало.
Какво разбрах за теб?
Душата ти е бяла.
Ти още си дете.
Но много си скърбяла.
Сред дивото растеш
в тревата избуяла.
Какво разбрах за теб?
Как ти си оцеляла.
И с чудния цъфтеж
как цвят и плод си дала!
Етикети:
бяла,
дете,
лирика,
литература,
написал,
поезия,
растеш,
смисъл,
стих,
стихове,
теб,
цъфтеж
19 декември 2014 г.
Въпроси и отговори
Какво е за мен тялото ми?
Тялото ми е нещо, взето под наем. То не е мое. Аз просто пребивавам в него, за да има умът ми информация от сетивата. Длъжен съм да го поддържам живо и здраво, за да може умът ми да функционира добре.
Какво е умът ми?
Мислите ми не са мои. Те също са взети под наем. Всички изводи до които стигам, идват от нещо по-висше от мен. И съответно всичко което правя, е подчинено на тях. Личните ми цели нямат никакво значение. Аз съм оръжие на Съдбата/Колективното съзнание/Бог/Природата или както предпочитате да го наричате.
Защо съм сам?
Аз съм сам, но не самотен. Сам съм, защото имам нужда от движеща сила. Движещата ми сила е желанието да обичам. Независимо колко дълго съм сам, аз никога няма да бъда самотен, защото съм част от нещо много по-голямо от самия мен.
Какъв е смисълът на живота ми?
Смисълът е да Пробуждам. Всичко, случило се в живота ми, ме води към тази цел. Всичките ми качества и таланти са ми дадени, за да служа на тази цел.
Тялото ми е нещо, взето под наем. То не е мое. Аз просто пребивавам в него, за да има умът ми информация от сетивата. Длъжен съм да го поддържам живо и здраво, за да може умът ми да функционира добре.
Какво е умът ми?
Мислите ми не са мои. Те също са взети под наем. Всички изводи до които стигам, идват от нещо по-висше от мен. И съответно всичко което правя, е подчинено на тях. Личните ми цели нямат никакво значение. Аз съм оръжие на Съдбата/Колективното съзнание/Бог/Природата или както предпочитате да го наричате.
Защо съм сам?
Аз съм сам, но не самотен. Сам съм, защото имам нужда от движеща сила. Движещата ми сила е желанието да обичам. Независимо колко дълго съм сам, аз никога няма да бъда самотен, защото съм част от нещо много по-голямо от самия мен.
Какъв е смисълът на живота ми?
Смисълът е да Пробуждам. Всичко, случило се в живота ми, ме води към тази цел. Всичките ми качества и таланти са ми дадени, за да служа на тази цел.
1 декември 2009 г.
Абонамент за:
Публикации (Atom)