Показват се публикациите с етикет луд. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет луд. Показване на всички публикации

12 ноември 2019 г.

Ще правим купон

Ще правим купон,
купон във моята стая!
Див и луд купон,
сякаш на света е края!

Ще пием и пеем,
ще пеем и пием -
и джин ще се лее,
и много ракия!

Ще има и танци,
и тонове смях,
ще почват романи
и не един грях...

Ще правим купон,
купон във моята стая!
Дали тоз купон
ще преживеем не зная!

24 септември 2017 г.

Един луд

Той беше луд
беше заразен от тази дивна лудост
на шапкаря от Алиса
и подобно Робин Худ
за неправдите прописа
но перото му тъй жилеше
че не остана невидян нечут
намериха го и го биха
изтупаха от него всяка дума
всеки стих
и безжизненият труп
захвърлиха да стине
но чудо
от трупа изникна цвете
цвете алено
искрящо
което вдъхновяваше поети
милиони като песъчинките в морето
и във техните зеници
жив бе нашият герой
и чрез тях достигна всички
и безсмъртен стана той



7 февруари 2016 г.

Краят на Вселената

- От колко време е така? - попита психиатърът.
- От няколко месеца, докторе. - бащата се опитваше да запази самообладание, но гласът му трепереше.
- Стояне, искаш ли да ни разкажеш какво чувстваш?

Момчето сe беше свило на канапето със сключени ръце, притискайки гърдите си.

- Какво чувствам? - то избухна в нервен смях. - Добре, тъпако, ще ти кажа какво чувствам. Аз не общувам, не чета, не гледам телевизия, аз ПОГЛЪЩАМ. И майка ми, и баща ми, и всички до които мога да се добера, аз ви поглъщам ВСИЧКИ ДО ЕДИН!
- Добре. Как те кара това да се чувстваш?
- Не ми прилагай тъпите си психологически трикове! Нищо не чувствам. Не може да има чувства, където има само поток от йотабайти информация през Моста към душата ми. Извършва се преобразуване и после... после... изхвърлям информацията.
- По какъв начин?
- Пиша, пея, свиря, танцувам.
- Значи си многостранен талант?
- Млъкни, тъпако! Не разбираш. Не остава много време. Критичната маса много скоро ще бъде достигната. Трябва да ме убиете! ВЕДНАГА!!!
- Сине, не говори така на лекарите, те искат да ти помогнат...
- Млъкни, глупачке! Предполагам знаете термина "верижна реакция". Невроните създават връзки. Мозъкът ми е почти изцяло навързан досега. Когато всички аксони се свържат...
- Но откъде знаеш? - плахо попита сестрата, която държеше анастезията.
- Защото ГО ВИЖДАМ, ограничени животни такива! Тази упойка няма да свърши работа. Искам морфин. Поне 500. ВЕДНАГА!
- Дете, не можем да ти дадем морфин. Дали сме хипократова клетва.
- Добре тогава. - Стоян освободи ръцете си, облегна се удобно на фотьойла и зачака. - Може ли да се намери нещо за ядене тук? Но след не повече от 10 минути, защото след двайсетина Вселената ще бъде погълната от черната дупка в гърдите ми.


Когато се наяде, Стоян се върна в стаята с двамата психиатри, трите психоаналитика и сестрата, която все още държеше анастезията.

- Комплименти на готвача. Сега, имаме около 2 минути да ви обясня какво се случва, макар че ограничените ви животински мозъци едва ли ще го разберат.

Вселената е съставена от материя и енергия - това ни учат в училище. И е донякъде вярно. Вярно е и, че всичко е вълни. Това го научих по физика в Техническия. Всичко е вълни. А аз ги поглъщам. Всички – от радиовълните до гама лъчите – абсорбирам и поглъщам пълния вълнов спектър. Но процесът ескалира все по-бързо, нямам физическото време да ги трансформирам, разбирате ли... а ако не ги трансформирам, не мога да ги извадя от себе си, те правят връзки, тези връзки правят други връзки... Няма да разберете... Добре. Във всяка цивилизация идва момент, в който еволюцията престава да оформя тялото и се насочва към нервната система... не, няма време за това... добре... човешкият вид еволюира от милиони години тук горе - каза Стоян и посочи главата си - Но съзнанието не изчерпва това да си човек. Има и душа. И между двете има Мост. Мостът ми в момента е препълнен с поток от информацията, която съзнанието ми поглъща и когато последният бит информация стигне до душата, край. End of all things.

- Стояне, ние не мислим, че си опасен. Сега ще ти дадем едни хапчета, ти ще ги пиеш ли?
- Ако в близките 20 секунди ми ги дадете, да, защо не.
- Сестра, запиши - 200 mg перокс....


Но сестрата не можа да напише нищо, защото изведнъж огромно черно кълбо погълна Стоян и продължи да се уголемява. Цялото пространство наоколо започна да трепти, появиха се разскъсвания в тъканта на пространството, всичко се издължаваше и насочваше към нарастващата черна дупка, която до преди секунди беше говорила с главния психиатър, който впрочем вече беше тънка линийка, устремена към хоризонта на събитията на дупката.