Nightcore - I wanna be your slave
(може да се пее на оригинала)
Ах нека съм робиня
но да те притежавам
и да ти вдигам пулса
като влакче на забава
ах нека съм добричка
но и да бъда лоша
прощавам бързо всичко
но щом набарам ножа...
обичам те от скоро
не просто естетично
и искам твойто тяло
красиво, електрично
наричаш ме чудачка
и зная че те плаша
сълзите си изплаках
това е просто жалко
когато огладнееш
аз пак ще те нахраня
лицето твое грее
боя не ми остана...
и всички победила
да губя на площада
дори и клоун ще бъда
само за да те зарадвам
ще бъда с*кс играчка
ще бъда твой учител
и нека съм греха ти
молитви да прочитам
и щом ме заобичаш
тогаз да те зарежа
за тебе – Афродита
за мене ти си Парис
защото съм сукуба
която търси изкупление
и също адвокатка
която търси изкупление
и също съм убийца
която търси изкупление
аз съм проклето чудовище
което търси изкупление
Показват се публикациите с етикет lyrics. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет lyrics. Показване на всички публикации
30 ноември 2024 г.
20 октомври 2023 г.
По Linkin Park - New Divide
помня черни небеса
със светкавици осеяни
всички тъмни чудеса
от душата ми лелеяни
случваха се в тишина
но прорязана от болката
на човешката война
продължаваща без отговор
нека думите разсеят
далечното в очите ти
слънце силно ще огрее
стотици въпросителни
искам всичко аз да знам
покажи ми свята истина
върна ли се - ще съм сам
но ще знам дали си Изтокът
дай ми огън в пълен мрак
насочѝ ме към посоката
твоят ален топъл знак
във очите ти - жестоките
нека думите разсеят
далечното в очите ти
слънце силно ще огрее
стотици въпросителни
със светкавици осеяни
всички тъмни чудеса
от душата ми лелеяни
случваха се в тишина
но прорязана от болката
на човешката война
продължаваща без отговор
нека думите разсеят
далечното в очите ти
слънце силно ще огрее
стотици въпросителни
искам всичко аз да знам
покажи ми свята истина
върна ли се - ще съм сам
но ще знам дали си Изтокът
дай ми огън в пълен мрак
насочѝ ме към посоката
твоят ален топъл знак
във очите ти - жестоките
нека думите разсеят
далечното в очите ти
слънце силно ще огрее
стотици въпросителни
4 април 2023 г.
По Garbage - Cherry lips
дадох ти всичко което имах
но бях млада и тъпа
ти нарече ме скъпа
станах аз бързо твоя любима
дадох ти всичко което имах
но бях млада и тъпа
и оголих си пъпа
даже не знаеш моето име!
дадох ти всичко което имах
но бях млада и тъпа
и закона престъпи
лесно как лесно ти съблазни ме!
дадох ти всичко което имах
захвърли ме бързо
с тон злобен и дързък
вече не съм ти необходима!
но бях млада и тъпа
ти нарече ме скъпа
станах аз бързо твоя любима
дадох ти всичко което имах
но бях млада и тъпа
и оголих си пъпа
даже не знаеш моето име!
дадох ти всичко което имах
но бях млада и тъпа
и закона престъпи
лесно как лесно ти съблазни ме!
дадох ти всичко което имах
захвърли ме бързо
с тон злобен и дързък
вече не съм ти необходима!
26 февруари 2022 г.
ПО AVRIL LAVIGNE - GIRLFRIEND
хей хей ти ти
не харесвам твойто гадже
хей хей ти ти
доста тъпа май е даже
в твойте мечти
кой е време ще покаже
хей хей ти ти
виж я тя е толкоз проста
хей хей ти ти
в твоя свят аз обич нося
с тебе почти
кой е това е въпроса
хей хей ти ти
трябва ти момиче ново
хей хей ти ти
за ролята съм готова
в мойте очи
блестят хиляди огньове
аз мога да ти бъда гадже
кажи какво ще кажеш
не харесвам твойто гадже
хей хей ти ти
доста тъпа май е даже
в твойте мечти
кой е време ще покаже
хей хей ти ти
виж я тя е толкоз проста
хей хей ти ти
в твоя свят аз обич нося
с тебе почти
кой е това е въпроса
хей хей ти ти
трябва ти момиче ново
хей хей ти ти
за ролята съм готова
в мойте очи
блестят хиляди огньове
аз мога да ти бъда гадже
кажи какво ще кажеш
Етикети:
гадже,
закачка,
лирика,
литература,
любов,
обич,
песен,
поезия,
стих,
стихове,
avril,
girlfriend,
lavigne,
lyrics
19 май 2016 г.
Песента
Аз съм поет. Е, текстописец, но понякога е същото. Проблемът е, че текстописците в моята страна - както и поетите впрочем - ако нямат стабилна работа, са най-близо до просяците. Аз опитвах да работя, но когато се появеше вдъхновение, бързах да запиша песента или стиха и ме гонеха от работа. Тъй като в малката ни държавица няма много полза от занаята, който не съм избирал, а той ме избра, прописах на английски. И за да си намеря клиенти, използвах анонимен чат. Няколко хора се хванаха, заради ключовите думи текстописец и текстове за песни, и ми обещаха да напишат музика към моите текстове. Не чух от тях нищо с месеци. Но един ден се ровех из ютуб и видях клип с милиарди гледания, познайте с чий текст. Останах като тряснат. Естествено, името ми не се споменаваше никъде и никой не ми беше пращал стотинка. Прочетох за песента, оказа се един от големите хитове и част от сингъла на нашумяла певица. Заплаках. Сълзите се стичаха от очите ми, но дали бяха от гордост или обида - не знаех. От една страна, това беше огромно признание за таланта ми, макар и с известна доза късмет, от друга, беше чудовищна несправедливост и тези заслужаваха да ги съдя до дупка. Но на какво основание - на анонимен чат, който дори не пазех. Шляех се по улиците - имах лош период в професионален план - и си търсех ядене по кофите, когато се сетих - този английски текст беше качен от мен преди години в един сайт, който твърдеше, че пази правата. Заслужаваше си да опитам.
Отидох при един приятел, понеже интернета ми го бяха спрели преди месеци и намерих песента. Отдолу, най-спокойто си имаше логото на трейдмарк.
- Хайде да ги съсипем! - каза приятелят ми и се озъби свирепо.
Тогава почувствах нещо странно.
- Знаеш ли, зарежи.
- МОЛЯ! - приятелят ми буквално щеше да се задави със сладката, която ядеше. - Но ти можеш да станеш милионер!
- Е и? Нима затова написах този текст? Не, задачата на писателя е да увековечи предмета на обожанието си, за да може той да живее вечно, не самият автор. Дори да пишат певицата като автор или че текстът е пратен анонимно - важното е, че целият свят го слуша!
- Не мога да те разбера.
- Аз също. Допреди няколко секунди исках да съдя копелетата до дупка, сега просто слушам песента и зная, че моята любима ще бъде помнена докато има интернет.
Казвайки това, излязох от дома на приятеля си и потърсих в близката кофа вечерята си.
Отидох при един приятел, понеже интернета ми го бяха спрели преди месеци и намерих песента. Отдолу, най-спокойто си имаше логото на трейдмарк.
- Хайде да ги съсипем! - каза приятелят ми и се озъби свирепо.
Тогава почувствах нещо странно.
- Знаеш ли, зарежи.
- МОЛЯ! - приятелят ми буквално щеше да се задави със сладката, която ядеше. - Но ти можеш да станеш милионер!
- Е и? Нима затова написах този текст? Не, задачата на писателя е да увековечи предмета на обожанието си, за да може той да живее вечно, не самият автор. Дори да пишат певицата като автор или че текстът е пратен анонимно - важното е, че целият свят го слуша!
- Не мога да те разбера.
- Аз също. Допреди няколко секунди исках да съдя копелетата до дупка, сега просто слушам песента и зная, че моята любима ще бъде помнена докато има интернет.
Казвайки това, излязох от дома на приятеля си и потърсих в близката кофа вечерята си.
Абонамент за:
Публикации (Atom)