през раните отворени
нахлуват мисли
- спомени -
кървящи и отровени
светът бе зъл
- жесток -
не станах вълк
- далече Бог -
от мене е
животът в мрак
- вина -
е моят знак
а ти - Жена! -
спасение
в очите ми стъписани
спят мъки
- ненаписани -
на болка съм орисан
Показват се публикациите с етикет спомени. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет спомени. Показване на всички публикации
26 декември 2025 г.
16 май 2025 г.
5 юли 2014 г.
Очите ти - звезди угаснали...
Очите ти - звезди угаснали.
Не са, ах, раните зараснали
от хора лоши, непораснали...
А ти така, така прекрасна си!
Сърцето ти - кивот затворен е.
Изпълнен със горчиви спомени
от туй, което са ти сторили,
а ти към себе си сурова си!
Душата ти - олтар на Времето.
Тъй млада, а така сломена си...
изпъстрена с стотици белези,
но тъй красиви те за мене са!
Не са, ах, раните зараснали
от хора лоши, непораснали...
А ти така, така прекрасна си!
Сърцето ти - кивот затворен е.
Изпълнен със горчиви спомени
от туй, което са ти сторили,
а ти към себе си сурова си!
Душата ти - олтар на Времето.
Тъй млада, а така сломена си...
изпъстрена с стотици белези,
но тъй красиви те за мене са!
Абонамент за:
Публикации (Atom)